ابلاغیه جدید حقوق ورودی گوشی تلفن همراه

بر اساس بخشنامه گمرک ایران و طبق ابلاغیه وزارت صمت حقوق ورودی گوشی های هوشمند بالای ۶۰۰ دلار که از رویه غیر تجاری وارد کشور می شوند ۸ درصد تعیین شده که مشخصا با بند ط قانون بودجه ۱۴۰۲ مغایرت دارد.

بر اساس بخشنامه گمرک ایران و طبق ابلاغیه وزارت صنعت معدن تجارت، حقوق ورودی گوشی تلفن همراه بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در رویه‌ های تجاری و مسافری و پستی مشخص شد.

طبق این ابلاغیه در رویه تجاری برای گوشی های بالای ۶۰۰ دلار جمع حقوق ورودی ۱۵ درصد و برای گوشی‌های زیر ۱۰۰ دلار جمع حقوق ورودی ۶ درصد است.

این درحالی است که در رویه پستی و مسافری جمع حقوق ورودی گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار با صفحه غیر لمسی ۳۰ درصد و گوشی با صفحه کلید لمسی با ارزش بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ دلار ۸ درصد اعلام شده است.

مغایرت ابلاغیه جدید حقوق ورودی گوشی تلفن همراه

گفتنی است در شرایطی حقوق ورودی گوشی های هوشمند بالای ۶۰۰ دلار که از رویه مسافری (غیرتجاری) وارد کشور می شوند ۸ درصد ابلاغ شده است که طبق بند ط تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۲، میزان حقوق ورودی گوشی های هوشمند بالای ۶۰۰ دلار باید دو برابر حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی‌های تلفن همراه خارجی بالای ششصد (۶۰۰) دلار باشد.

بر همین اساس با توجه به اینکه  حقوق ورودی گوشی های بالای ۶۰۰ دلار که از طریق رویه تجاری وارد کشور می شوند، پانزده درصد (۱۵%) تعیین شده است بنابراین گوشی های بالای ۶۰۰ دلاری که از طریق رویه غیر تجاری (به صورت مسافری) وارد کشور می شوند باید ۳۰ درصد باشد.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*