صادرات و واردات کالا باطرح‌های عمرانی بندر چابهار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان،  محمد راستاد در بازدید از پروژه‌های سرمایه‌ای و سرمایه‌گذاری در حال اجرای بندر چابهار با بیان اینکه اجرای این برنامه‌ها تاثیر قابل ملاحظه‌ای در توسعه منطقه دارد، اظهار داشت: ادامه اجرای طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری باعث تسهیل، استمرار و افزایش صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی روند اجرای پروژه‌های در دست اجرای بندر چابهار را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ظرفیت عملیاتی و خدماتی بندر ارتقا می‌یابد و در پی آن ضریب ایمنی بنادر “شهید بهشتی و کلانتری” نیز افزایش خواهد یافت.

وی با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان جهت پیشبرد پروژه‌های مهم و زیرساختی بندر چابهار، بیان کرد: این پروژه‌ها که با مبلغ بیش از سه هزار میلیارد تومان در دست اجرا است، در جهت توسعه بندر و اشتعال‌زایی تاثیر بسزایی خواهند داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر مدیریت و کنترل پروژه‌ها بر اساس برنامه زمانبندی تعریف شده در قراردادها و بهره‌برداری مطابق با برنامه، از پروژه‌های فاز اول شبکه تاسیسات زیربنایی بندر شهید بهشتی، دیوار حفاظت ساحلی، احداث سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی، احداث کریدور لجستیکی و احداث برج کنترل ترافیک دریایی و تعمیرات اساسی سه باب انبار به مساحت ۳۰ هزار مترمربع بازدید کرد.

راستاد همچنین روند پیشرفت پروژه‌های تعمیرات اساسی ۶۰ واحد مسکونی، تعمیرات اساسی مأمورسرای بندر، احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی شرکت “پترو لیپار” و احداث مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی سنگین شرکت “نفت جی”، احداث انبار کالاهای چندمنظوره شرکت “آکام تجارت”، مرکز شستشوی کامیون‌ها و تجهیزات شرکت “کبیر دریا” را مورد بازدید قرار داد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*