مسیر ناوگان حمل و نقل منطقه اقتصادی دوغارون تغییر یافت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد گفت : با این اقدام بدون شک استقبال تجار و صاحبان کالا نسبت به تخلیه و بارگیری انواع اقلام خود در این منطقه کاهش می‌یابد.
نوایی نظامی افزود : همچنین با هدف توسعه صادرات. ترانزیت و عوارض متقابل در پایانه مرزی دوغارون از ۲۴۵ دلار به ۱۲۰ دلار کاهش یافته است.
وی گفت : با تغییر مسیر ناوگان متردد در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بدون شک در روند تردد کامیون‌های حامل انواع بار صادراتی. ترانزیتی و تخلیه و بارگیری انواع اقلام اساسی کشور افغانستان مشکلاتی رقم خواهد خورد.
مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد افزود: در حال حاضر روزانه ۴۵۰ دستگاه کامیون حامل بار از پایانه مرزی دوغارون به سمت افغانستان خارج می‌شود که باتوجه به ظرفیت‌های موجود در این کانون اقتصادی و همکاری گمرک اسلام قلعه افغانستان می‌توان این تعداد خروج کامیون را افزایش داد.
نوایی نظامی گفت : در حال حاضر خروج کامیون‌های حامل بار با ۶ ساعت افزایش از ساع هفت صبح الی ۲۲ شب ادامه دارد که با استقبال خوب تجار. سرمایه گذاران و رانندگان ۲ کشور ایران و افغانستان روبه رو شده است.
گمرک ۱۰۰ ساله دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*