معرفی تویوتا پرادو با پیشرانه دیزل

نسل جدید تویوتا لندکروزر پرادو با کد اتاق ۲۵۰، در چین و ایالات متحده با پیشرانه ۲.۴ لیتری توربوشارژ هیبرید خفیف عرضه خواهد شد که ۳۲۶ اسب­‌بخار قدرت و ۶۳۰ نیوتن‌ متر گشتاور را به چرخ‌ ها انتقال می­‌دهد.

تویوتا قصد دارد این شاسی­‌بلند تازه وارد را در اروپای غربی و استرالیا، با پیشرانه ۲.۸ لیتری دیزل عرضه کند.

در این مدل، ۲۰۱ اسب ­‌بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌ متر گشتاور به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک منتقل می­‌شود البته تویوتا وعده داده است که از اوایل سال ۲۰۲۵، مدل دیزل را نیز با فناوری هیبرید-خفیف همراه کند.

ظرفیت یدک‌­کشی تویوتا لندکروزر پرادو ۲۰۲۴ با پیشرانه دیزل، ۳.۵ تن اعلام شده است. فروش نسل جدید از اکتبر امسال در اروپا آغاز خواهد شد. ۳ هزار نمونه اول از این خودرو تحت سری First Edition به فروش می­رسد.

نسل جدید تویوتا لندکروزر پرادو، نخستین عضو ازخانواده لندکروزر است که فرمان برقی را به همراه دارد. برای نخستین بار در محصولات تویوتا، این خودرو به آنتی-رول بار قطع شونده در محور جلو مجهز شده است. این قطعه که از طرف تویوتا به عنوان پایدارکننده با مکانیسم قطع اتصال معرفی شده، از طریق دکمه زیر داشبورد وارد مدار می­‌شود تا قابلیت مانور در جاده ­‌ها و بیراهه‌ ­نوردی در مسیرهای خارج از جاده را افزایش دهد.

 اهالی خاورمیانه هم می‌­توانند نسل جدید تویوتا پرادو را با پیشرانه ۲.۴ لیتری توربوشارژ سفارش دهند که ۲۷۸ اسب ­‌بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن‌ متر گشتاور تولید می­‌کند. در ژاپن و کشورهای اروپای شرقی، تویوتا پرادو ۲۰۲۴ را می­‌توان همراه با پیشرانه ۲.۷ لیتری تنفس طبیعی با ۱۶۱ اسب ­‌بخار قدرت و ۲۴۶ نیوتن‌ متر گشتاور نیز خریداری کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*