معرفی فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴

مشخصات فنی فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴

دارک هورس به عنوان تریم پرچمدار از ماستنگ ۲۰۲۴ به پیشرانه ۵ لیتری V8 با ۵۰۰ اسب‌­بخار قدرت و ۵۶۶ نیوتن‌متر گشتاور مجهز شده است.

دیفرانسیل لغزش محدود، تقویت کمک‌­فنرها و ترمزهای بزرگ برمبو از دیگر ویژگی‌های فنی این خودرو به شمار می­‌آید.

کابین و امکانات فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴

این نسخه در جایگاهی بالاتر از ماستنگ GT قرار دارد، بنابراین جای تعجب نیست که با ویژگی‌های خاص در بدنه و کابین همراه باشد. دسته دنده توپی شکل برای گیربکس شش سرعته دستی که از جنس تیتانیوم آنودانیز شده و به رنگ آبی ساخته شده، یکی از همین موارد خاص به‌شمار می­‌آید.

البته در نسخه مجهز به گیربکس ۱۰ سرعته خودکار، با پدال‌های تعویض دنده با پوشش نقره‌­ای مواجه هستیم.

دوخت آبی Indigo روشن در داشبورد، پوشش داخلی درها، کنسول میانی و روکش اهرم گیربکس دیده می­‌شود درحالی‌که فرمان D کات با جیر و اهرم ترمز دریفت با چرم روکش شده است.

با سفارش پکیج Appearance برای فضای داخلی فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴، صندلی‌های ریکارو با روکش جیر دینامیکا در بخش مرکزی و جزئیات آبی Indigo از جمله در بخشی از روکش‌ها و کمربند ایمنی هم به کابین اضافه می­‌شود.

اجزای نقره­‌ای داخل کابین همچون حاشیه دریچه­‌های تهویه با مشکی Alley جایگزین و شماره شاسی هر خودرو نیز در صفحه پشت آمپر حک شده است. در سایر بخش‌ها نیز می­‌توان متریال فیبرکربن مصنوعی، چرم و وینیل را تشخیص داد، که با کیفیت بهتری نسبت به نمونه­‌های قبلی ساخته شده‌­اند.

طراحی فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴

بدنه فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴ هم با رنگ آبی Ember متالیک تزئین شده، که به طور انحصاری برای این خودروی نیرومند درنظر گرفته شده است. با سفارش نقوش گرافیکی برای بدنه این کوپه قدرتمند، ابهت ظاهری آن افزایش یافته و از سایر نمونه­‌های ماستنگ، بیشتر متمایز می‌­شود.

رینگ‌های ۱۹ اینچی یکپارچه از جنس فیبرکربن که توسط Carbon Revolution ساخته شده، یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این خودرو بشمار می­‌آید. طرح ۵ پره این رینگ‌ها با الهام از طرح مورد استفاده در نسل‌های قبلی ماستنگ شکل گرفته است. به لطف پوشش سرامیک و فلز در رینگ‌ها، از تاثیر حرارت ترمز بر آن‌ها جلوگیری می­‌شود.

باله بزرگ عقب، جلوپنجره مشکی براق، دیفیوزر عقب و چراغ‌های LED جلو، از دیگر ویژگی‌های ظاهری این خودرو به شمار می­‌آید.

برنامه تولید فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴

فروش فورد ماستنگ دارک هورس ۲۰۲۴ از تابستان ۲۰۲۳ در ایالات متحده آغاز خواهد شد. در زمان رونمایی اولیه اعلام شد که رینگ‌های فیبرکربن با کمی فاصله زمانی به خط تولید اضافه خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*