واردات و ترخیص انواع نوشیدنی انرژی زا

نوشیدنی انرژی‌ زا یا نوشابه انرژی‌ زا یکی از نوشیدنی‌ های جدید و جذاب است که حاوی ترکیبات محرک بوده و سطح انرژی فرد را افزایش می‌دهد. از آن‌جا که صادرات و واردات این محصول در کشور ما رواج دارد، نوشیدنی‌ های انرژی‌ زا حاوی مواد مختلفی هستند که غالب‌ ترین آن‌ها، کافئین است؛ بطوری که در یک قوطی این نوشابه‌ ها، ۸۰ میلی‌گرم کافئین وجود دارد و باعث افزایش سطح انرژی و عملکرد ذهنی مصرف‌کننده می‌گردد. سایر مواد رایج دیگر که در ترکیب نوشیدنی‌ های انرژی‌ زا به کار می‌رود، شامل شکر، ویتامین‌های گروه B، مشتقات اسیدآمینه (تورین و ال-کارنیتین) و عصاره‌های گیاهی (از قبیل جینسینگ) می‌باشند. مصرف نوشیدنی‌ های انرژی‌ زا اثرات خاصی از خود بر روی بدن ایجاد می‌کند که در برخی شرایط خاص، برای مصرف‌کننده مهم و ارزشمند است.

تجارت نوشیدنی انرژی‌ زا در ایران

واردات و صادرات این محصولات در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورهای جهان جابه‌جا می‌گردد.

صادرات نوشیدنی‌های انرژی زا از مبداء کشور ما به مقصد کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، لبنان، پاکستان، امارات، آذربایجان، استرالیا و … صورت می‌گیرد و بدین ترتیب ارز مناسبی به چرخه اقتصاد کشور تزریق می‌شود.

واردات نوشیدنی انرژی‌زا جهت تامین کمبودهای بازار مصرفی نیز توسط تاجران و بازرگانان صورت گرفته و زمینه فعالیت پرسود و مناسبی برای ایشان به شمار می‌رود. واردات نوشیدنی انرژی‌زا در ایران از مبداء کشورهای امارات متحده عربی (دبی)، چین، مالزی، ترکیه و … رواج دارد.

مجوز ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا

کد ۸ رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص نوشیدنی انرژی‌زا از گمرک ذیل ردیف ۲۲۰۲ جای می‌گیرد.

شرح تعرفه ردیف ۲۲۰۲: آب، همچنین آب‌های معدنی و آب‌ های گازدار شده‌ که به آنها قند یا سایر مواد شیرین‌ کننده یا خوشبو کننده اضافه شده باشد، و سایر نوشابه‌ های غیرالکلی، به ­استثنای آب میوه یا آب سبزیجات.

خدمات شرکت محورنشان شرق در ترخیص نوشیدنی انرژی‌ زا

شرکت محورنشان شرق، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید.  اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص نوشیدنی انرژی زا  هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران بهره‌مند شوید.

 

۰۲۱-۸۸۳۷۸۳۲۰

۰۹۰۵۷۸۱۶۸۱۲

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*