گرانترین خرمای صادراتی

خرید و فروش گرانترین خرمای صادراتی ایران

 

گرانترین خرمای صادراتی ایران کدام است؟

در میان همه ی انواع خرمای ایران، خرمای پیارم یکی از بهترین و گرانترین خرمای صادراتی ایران است که در مناطق جنوبی ایران پرورش می یابد. این خرما در استان های هرمزگان و جنوب فارس پرورش می یابد و جز بهترین خرماهای بومی ایران است.

قیمت این خرما در مقایسه با دیگر انواع خرما بسیار بالاتر است. به عنوان مثال در مقایسه با قیمت خرمای مضافتی که در بازارهای جهانی به صورت میانگین ۲ دلار قیمت دارد، پیارم قیمتی در حدود ۶ دلار دارد که بسیار بالاتر از رقم مضافتی می باشد. پیارم، گرانترین خرمای صادراتی ایران به دو دلیل دارای این عنوان می باشد:

اول اینکه دوره به ثمر رسیدن پیارم در مقایسه با دیگر انواع خرما بیشتر بوده، در مقیاس کمتری نیز پرورش می یابد و درخت آن نسبت به آب و هوا حساس تر است. دوم اینکه پیارم از لحاظ ظاهری بسیار به خرمای مجول (پادشاه خرماها) شبیه است و همین شباهت ظاهری باعث بازارپسندی بالای این رقم خرما در بازارجهانی شده است.

مقصد گرانترین خرمای صادراتی ایران

بیشترین مقدار گرانترین خرمای صادراتی ایران به کشورهای اروپایی مانند روسیه، آلمان و انگلستان صادر می شود. در سال های اخیر صادرات این محصول به کشورهای آسیای شرقی مانند مالزی و اندونزی رونق بالایی داشته است که از دلایل آن می توان به رواج فرهنگ اسلامی در این کشورها اشاره کرد. به خصوص در ماه مبارک رمضان که مصرف خرما در این کشورها بسیار بالا می رود و بازار مناسبی برای انواع خرمای صادراتی ایران فراهم کرده است.

انواع گرانترین خرمای صادراتی ایران کدام است؟

در سال های اخیر و با اهتمام وزارت جهاد کشاورزی، تعدادی از نهال های خرمای مجول در جنوب ایران کشت شده است که با گذشت زمان و شروع دوره باردهی خرمای مجول نیز در ایران تولید شده است. این میزان هنوز بسیار کم بوده و نمی توان آن را به عنوان یک کالای عمده ی صادراتی به شمار آورد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*