انواع ماشین آلات راهسازی

ماشین آلات راهسازی به تجهیزات و وسایل نقلیه تخصصی مورد استفاده در ساخت و نگهداری جاده ها، بزرگراه ها و سایر پروژه های زیر بنایی اطلاق می شود. این ماشین‌ ها برای انجام وظایف مختلف درگیر در فرآیند ساخت و ساز جاده طراحی شده‌اند. در اینجا برخی از انواع ماشین آلات راهسازی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند آورده شده است

بیل مکانیکی: بیل مکانیکی ماشین آلات ساختمانی سنگینی است که برای حفاری و جابجایی زمین، سنگ و آوار استفاده می شود. آنها معمولاً برای حفاری ترانشه ها، فونداسیون ها و حذف مصالح موجود در حین ساخت و ساز جاده استفاده می شوند.

بولدوزرها: بولدوزرها ماشین های قدرتمندی هستند که دارای تیغه فلزی بزرگ در جلو هستند. از آنها برای فشار دادن خاک، سنگ و سایر مواد برای ایجاد سطح صاف و هموار برای ساخت و ساز جاده استفاده می شود. از بولدوزرها برای پاکسازی زمین و از بین بردن موانع نیز استفاده می شود.

موتور گریدر: موتور گریدر که به عنوان گریدر جاده نیز شناخته می شود، ماشین هایی هستند مجهز به تیغه بلندی که برای درجه بندی و تسطیح سطح جاده استفاده می شود. آنها برای ایجاد یک سطح جاده صاف و یکنواخت قبل از سنگفرش ضروری هستند.

سنگفرش آسفالت: آسفالت فرش ماشینی است که برای آسفالت ریزی در حین راه سازی استفاده می شود. آنها مخلوط های آسفالتی را روی سطح جاده پخش و تراز می کنند و یک روسازی صاف و بادوام ایجاد می کنند.

میکسر بتن: میکسر بتن ماشینی است که برای اختلاط و انتقال بتن به محل ساخت و ساز استفاده می شود. آنها مخلوطی ثابت از سیمان، سنگدانه ها و آب را تضمین می کنند که برای ساخت راه ها و سازه های بتنی بسیار مهم است.

وصله چاله ها: دستگاه های وصله چاله ها ماشین های تخصصی هستند که برای تعمیر چاله ها در جاده ها استفاده می شوند. آنها چاله را تمیز می کنند، یک ماده چسبنده را اعمال می کنند و آن را فشرده می کنند تا سطح جاده را بازسازی کند.

جاروهای جاده ای: جاروهای جاده ای وسایل نقلیه ای هستند که مجهز به برس و سیستم های جاروبرقی برای تمیز کردن زباله ها، گرد و غبار و خاک از سطح جاده هستند. آنها به حفظ پاکیزگی و بهبود ایمنی جاده کمک می کنند.

کامیون کمپرسی و کمپرسی: تخلیه کننده و کمپرسی برای حمل مصالح ساختمانی مانند سنگدانه، خاک، آسفالت و بتن استفاده می شود. آنها دارای تخت های بار بزرگ هستند که می توان آنها را به صورت هیدرولیکی کج کرد تا مواد را در محل مورد نظر تخلیه کند.

بچینگ پلانت بتن: بچینگ پلانت بتن تاسیساتی هستند که بتن در آنها به مقدار زیاد تولید می شود. آنها از تجهیزات و ماشین آلات مختلفی برای اختلاط، ذخیره سازی و انتقال بتن به سایت های ساختمانی تشکیل شده اند.

واردات ماشین آلات راهسازی

آخرین مطالب وبلاگ

واردات لاستیک خودرو

معرفی سیتروئن e-c3 مدل ۲۰۲۴

  نسل چهارم سیتروئن C3 با پیشرانه‌ای تمام الکتریکی ارائه شده است. سیتروئن C3 با موتور احتراقی، توانست تعداد ۵.۶ میلیون دستگاه...

اخبار خودرو ادامه مطلب
واردات گوشی

سوزوکی سیاز وارداتی راسا موتور

سدان اقتصادی سوزوکی در ایران سوزوکی سیاز (Ciaz) یک سدان جمع و جور اقتصادی است که از سال ۲۰۱۴ تاکنون در بازار...

اخبار خودرو ادامه مطلب