اهمیت واردات و ترخیص ماشین آلات راهسازی

 

تاجران و سرمایه داران می توانند از طریق واردات ماشین آلات درجه یک و ماشین آلات اسقاطی نیاز داخل کشور را برطرف کنند.

در حقیقت واردات این ماشین آلات و ترخیص کالا به کشور دارای اهمیت ویژه ای است، زیرا کمبود امکانات تولیدی و تحریم هایی که در سال های اخیر به کشور تحمیل شده امکان ساخت و تولید این ماشین آلات را در داخل کشور از صنایع تولیدی این دستگاه ها گرفته است.

ایران یک کشور درحال توسعه است که برای ساخت و تولید در صنعت راهسازی، به شدت به این ماشین الات سنگین نیازمند است. برای رفع نیاز کشور، دولت امتیازات مختلفی به تجار داخلی داده تا با واردات این ماشین الات هم موجب پیشبرد اقدامات داخلی در زمینه توسعه کشور شود و هم سود سرشاری نصیب بازرگانان داخلی شود. از این رو واردات ماشین آلات راهسازی یک تجارت پر سود و لازم است.بیشترین واردات این ماشین الات راهسازی از کشورهای تولید کننده ای چون چین، ژاپن، کره جنوبی و کشورهای اروپایی صورت می گیرد.

گام اول برای هر تاجر یا سرمایه داری که قصد دارد از طریق خرید و فروش این ماشین الات به سود بالایی برسد، شناخت بازارهای هدف و بازارهای جهانی تولید این محصولات با کیفیت بالا است. برندهای کوماتسو، ولوو، هیتاچی، ترکس و … از جمله برندهای محبوب جهانی تولید کننده این ماشین آلات هستند.

ترخیص ماشین الات راهسازی

ترخیص ماشین آلات معدنی از گمرک

برای ورود و ترخیص ماشین آلات معدنی درگمرک که کمتر از ۱۰ سال از ساخت آنها گذشته باشد با رعایت قوانین و مقررات مربوط  به ورود ماشین الات، مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت لازم است. شما می توانید امور مربوط به ترخیص و واردات ماشین الات خریداری شده خود را به ترخیص کار ماشین آلات معدنی از گمرک واگذار کنید و پس از ترخیص از گمرک مدیریت پخش آن ها را به عهده بگیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*