بیت کوین

علیرغم رشد نرخ بیت کوین، این رمز ارز مهم بازار بار دیگر وارد کانال ۳۹ شد. امروز ۲۱ اسفندماه قیمت بیت کوین با افزایش ۱.۲۸ درصد به ۳۹،۱۵۳ دلار معادل ۱،۰۲۲،۵۰۰،۱۷۱ تومان رسید.

بیت کوین بار دیگر به زیر سطح ۴۰،۰۰۰ دلاری کاهش یافت و تقریباً تمامی سود‌های ناشی از خوش بینی نسبت به فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده که مبنی بر تمرکز بیشتر دولت بر عرصه رمزاز‌ها است، از بین رفت.

بیت کوین روز چهارشنبه در میان خوشبینی ناشی از مسیر قانون‌مند کردن دارایی‌های دیجیتالی توسط ایالات متحده، تا ۱۱ درصد جهش یافت.

چارچوب فرمان اجرایی بایدن، موضع دولت ایالات متحده در قبال رمزراز‌ها را مشخص کرد. سود‌های ناشی از آن به زودی از بین رفت. این رمزارز یک باردیگر در نزدیکی مرز میانی محدوده قیمتی که بیشتر دو ماه گذشته در معامله شده بود، قرار دارد.

بر اساس وب سایت رمزارزی CoinGecko، بزرگ‌ترین رمزارز بازار، روز پنجشنبه با افت ۷.۲ درصدی در سطح ۳۸،۸۹۴ دلاری قرار گرفت و برای نخستین بار در سه روز گذشته کاهش یافت. اتریوم نیز با کاهش ۵ درصدی به ۲،۵۷۴ دلار آمریکا رسید. اکثر رمزارز‌های سرشناس طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش پیدا کردند.

جفری هالی (Jeffrey Halley)، تحلیلگر ارشد بازار در این باره عنوان کرد:

“علیرغم اینکه واکنش اولیه بازار رمزارز‌ها به فرمان اجرایی دولت مبنی دارایی‌های دیجیتال مطلوب بود، اما نگاهی دقیق‌تر به جزئیات حاکی از آن است که این فرمان منجر به حذف خطرات احتمالی ناشی از قانون گذاری رمزارز‌ها نمی‌شود. ” شاخص‌های S&P ۵۰۰ و Nasdaq ۱۰۰ همزمان با سقوط قیمت بیت‌کوین کاهش یافتند.

بنجامین کاون، تحلیلگر محبوب ارز‌های دیجیتال، عقیده دارد یک معیار مهم روی زنجیره نشان می‌دهد که چرخه صعودی بیت‌کوین احتمالا بازگردد. کاون عقیده دارد که بیت‌کوین در حال حاضر بسیار شکننده است و این می‌تواند باعث ریزش بازار رمزارز‌ها شود. تنها راه بیت‌کوین این است که بتواند خطوط حمایت را حفظ کند.

همچنین یک تحلیلگر ارز‌های دیجیتال به نام Rekt capital به ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده خود در توئیتر گفت: محدوده ۴۳ هزار دلار بسیار مهم است. بیت‌کوین باید اول این محدوده را پس بگیرد.

بنا به اظهار این تحلیلگر آخرین باری که بیت‌کوین ۴۳ هزار دلار را به بالا شکست تا سقف قیمتی خود رشد کرد. بیت‌کوین در چند هفته گذشته چندین کندل خود را بالای محدوده ۴۳ هزار دلار بست، اما نتوانست در این محدوده تثبیت شود. این تحلیلگر عقیده دارد بیت‌کوین باید کندل هفتگی بالای این محدوده ببندد.

Rekt capital عقیده دارد که احتمالا بیت‌کوین قبل از شروع رشد خود تا محدوده حمایتی ۳۷ هزار دلار ریزش می‌کند. اما شاخص‌های فنی رشد بیت‌کوین را نوید می‌دهند.

به اعتقاد برخی تحلیلگران نیز تا زمانی که بیت‌کوین نتواند مقاومت ۴۶ هزار دلاری را پشت سر بگذارد نباید انتظار داشت روند صعودی به بازار بازگردد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۹،۵۵۰ دلاری را پاک کند، می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. پشتیبانی فوری در حرکت نزولی نزدیک به منطقه ۳۸،۴۰۰ دلار است.

حمایت عمده بعدی نزدیک به سطح ۳۸،۰۰۰ دلار دیده می‌شود. حمایت اصلی نزدیک به آخرین نوسان پایین در ۳۷،۱۴۰ دلار است. اگر نزولی به زیر سطح حمایت ۳۷،۱۴۰ دلار برسد، ممکن است قیمت شتاب نزولی پیدا کند. در مورد ذکر شده، می‌تواند به سمت سطح ۳۶۶۰۰ دلار یا حتی ۳۶،۰۰۰ دلار فرو رود.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*