ترانزیت بیش از ۱۳۱ هزار تن کالا در مرز بین المللی مهران

روح الله غلامی مدیر کل گمرکات استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است.

وی افزود: گمرگ مبارزه با قاچاق، حمایت از واحدهای تولیدی، نظارت بر پروازهای خارجی و نظارت بر ورود کالاهای اولیه را برعهده دارد.

مدیر کل گمرکات استان ایلام با اشاره به اقدامات گمرک استان طی سال های گذشته بیان کرد: بالاترین وزن کالای صادراتی طی پنج سال گذشته، بالاترین میزان ارزش مجموع کالای صادراتی از مرز مهران در بین مرزهای زمینی با عراق و درآمد ۶ برابری سه سال اخیر نسبت به کل ۱۶ سال منتهی به ۹۷ از جمله اقدامات گمرک استان بوده است.

غلامی با اشاره به اینکه گمرک مهران کماکان در صدر ۱۲ گمرک هم مرز با عراق است، بیان کرد: این وضعیت صادرات و مراودات تجاری مرهون زحمات شبانه روزی همکاران در گمرکات استان و مرز مهران است که با تلاش جهادگونه و شبانه روزی این مرزبانان اقتصادی صورت گرفته و در شرایط سخت تحریم موجب رونق تولید و ارز آوری برای کشور شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه یک میلیارد و ۳۵۶ میلیون دلار انواع کالا با وزن ۲ میلیون و ۸۳۲ هزار تن از طریق مرز بین‌المللی مهران به عراق صادر شده است.

غلامی گفت: همچنین در این بازه زمانی( ابتدای سال تا پایان دی ماه) درآمد گمرک مرزی مهران با رشد ۳۲۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی در پایان گفت: میزان ترانزیت کالا در بازه زمانی ابتدای سال تا پایان دی ماه در مرز بین المللی مهران بیش از ۱۳۱ هزار تُن بوده است.

مدیر کل گمرکات استان ایلام گفت: روزانه کامیون های حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شوند که تمامی این کامیون ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*