عناوین خبری خودرو

مهلت یک ماهه سازمان استاندارد به خودروسازان

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد می‌گوید یک فرصت یک ماهه به خودروسازان داده شده تا تمام ویژگی‌های فنی را برای خودرو در نظر بگیرند. برهمین اساس اولتیماتومی جدی به خودروسازان داده شده است، تا تمام ویژگی‌های فنی خودروهایی که تولید می‌کنند، از مراحل ابتدایی تولید تا تحویل محصول نهایی در نظر گرفته شود.

تکذیب جدول مالیات خودروهای خارجی

سازمان امور مالیاتی در واکنش به انتشار ارقام ارزش خودروهای لوکس مشمول مالیات اعلام کرد: جداول و ارزش‌های اعلامی منتشره در فضای مجازی مورد تأیید این سازمان نبوده و فاقد اعتبار است. سازمان امور مالیاتی اعلام کرد به اطلاع می‌رساند هرگونه ارزش‌گذاری خودرو برای محاسبه مالیات با رعایت ملاحظات قانونی اجرایی و همچنین حقوق مردم منتشر و روی سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir قرار می‌گیرد.

ادعای عجیب پلیس درباره کیفیت برخی خودروها

سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران می‌گوید باز نشدن ایربگ خودروها در تهران بسیار زیاد اتفاق افتاده است. در برخی خودروها اگر کمی تندتر بپیچید؛ ممکن است چرخ خودرو باز شود؛ ایربگ که جای خود دارد.

خودروهای آلاینده ۴ میلیون بار جریمه شدند

رئیس پلیس راهور تهران می‌گوید سه میلیون و ۹۰۰ هزار بار خودروهای فاقد معاینه فنی در شهر تهران در ۹ ماه امسال جریمه شدند و هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی دودزا، پلاک اعزام به تعمیرگاه دریافت کردند.

هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه آنچه که برای طرح جدید بنزینی مصوب و ابلاغ شده اختصاص ۲۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای به هر کد ملی است که ممکن است با نظر وزارت نفت تغییر کند، می‌گوید دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد. به گفته سبحانیان در طرح جدید تنها قرار است ساز و کار اختصاص بنزین تغییر کند و به جای تخصیص بنزین یارانه‌ای به خودرو این بنزین به افراد و خانوار اختصاص داده شود.

لیست خودروهای تصادف بهبهان منتشر شد

دبیر انجمن خودروسازان با اعلام اینکه ۱۵ خودروی حادثه‌دیده در این حادثه متعلق به ایران‌خودرو و ۲۳ خودرو برای شرکت سایپا بوده است، گفت در بخش خودروهای سایپا ۲ وانت نیسان، ۳ خودروی پیکاپ، ۳ خودروی L90 و ۱۵ پراید درگیر حادثه شده‌اند. در مجموع عدم آسیب‌دیدگی خودروهای آل ۹۰ از روبه‌رو باعث شده تا ایربگ‌های آنها عمل نکند. از میان ۱۵ خودروی پراید هم ۱۱ خودرو به دلیل سال ساخت تولید فاقد ایربگ بودند.

البته بعد از این اظهارات، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی نیز اعلام کرد در این گزارش اولاً غالب خودروها دارای مدل بالای سال ۱۳۹۱ بوده‌اند. در ثانی شدت تصادفات مبین سرعت بالای این خودروها در زمان بروز تصادفات بوده که بر هر بیننده‌ای حتی غیرکارشناس واضح و مبرهن است.

واردات خودرو احیا شد؟

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از مصوبه این کمیسیون برای واردات خودرو بدون انتقال ارز خبر داد. به گفته میرتاج‌الدینی در جلسه کمیسیون تلفیق پیشنهاد بنده برای واردات خودرو جهت الحاق به تبصره ۶ رأی آورد که در این پیشنهاد به دولت مجوز واردات محدود خودرو منتهی از محل ارز غیرصادراتی داده شد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*