معرفی دوج دورانگو srt هلکت ۲۰۲۴

 دوج از ادامه عرصه دورانگو SRT هلکت در سال ۲۰۲۴ خبر داده است.

این شاسی‌ بلند عضلانی ابتدا به‌ عنوان نسخه‌ تولید محدود فقط برای مدل ۲۰۲۱ ارائه شد، اما در مدل ۲۰۲۳ بازگشت و حالا با خبری که دوج در اول سپتامبر اعلام نموده، لااقل برای یک سال دیگر هم تولید خواهد شد.

دوج دورانگو SRT هلکت مدل ۲۰۲۴ هیچ تغییری نسبت به مدل ۲۰۲۱ نخواهد داشت. بنابراین در زیر کاپوت همچنان با نیروگاه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ مواجه هستیم، که ۷۱۰ اسب‌ بخار قدرت تولید می‌کند. این در حالی است که دوج به‌‌ زودی به نصب این پیشرانه در مدل‌های چارجر، چلنجر و رم TRX پایان خواهد داد. تولید چارجر و چلنجر هلکت در پایان امسال خاتمه می‌­یابد و TRX هم پس از تولید ۴ هزار دستگاه از نسخه فاینال ادیشن با خط تولید وداع می­‌کند.

دوج فعلا قیمت دورانگو SRT هلکت مدل ۲۰۲۴ را اعلام نکرده است. این خودرو در مدل ۲۰۲۳ با قیمت ۹۳,۶۰۵ الی ۱۰۴,۸۱۰ دلار به فروش رسید.

البته هزینه ۱.۵۹۵ دلاری حمل را هم باید به این ارقام اضافه کنید. اما با ادامه حیات هلکت، به نظر می­‌رسد که عرضه دورانگو SRT 392 با پیشرانه ۶.۴ لیتری V8 نیز در سال ۲۰۲۴ ادامه یابد. این مدل هم مثل قبل، ۴۷۵ اسب‌بخار قدرت را از طریق گیربکس ۸ سرعته به تمام چرخ‌ها انتقال می­‌دهد.

تولید دوج دورانگو R/T با پیشرانه ۵.۷ لیتری V8 همی با ۳۶۰ اسب‌بخار قدرت نیز ادامه دارد، درحالی‌که پیشرانه شش سیلندر ۳.۶ لیتری Pentastar با ۲۹۵ اسب‌بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتن‌متر گشتاور نیز به همچنان به عنوان پیشرانه پایه، باقی می‌­ماند.

دوج دورانگو ۲۰۲۴ در تریم‌های SXT (پایه)، GT , R/T , Citadel , SRT 392 و پرچمدار SRT هلکت به فروش می­‌رسد.

بنابر اعلام دوج، سیستم پایش نقاط کور به صورت استاندارد به کلیه تریم‌ها اضافه شده است، درحالی‌که قابلیت شناسایی تریکر به پکیج سفارشی Trailer Tow Group اضافه شده و در صورت سفارش پکیج Tow N Go هم ظرفیت یدک‌کشی به حدود ۳۹۵۰ کیلوگرم می‌رسد.

متخصصان نشریه motor1.com برای اطلاع از قیمت و همچنین برنامه احتمالی تولید دورانگو SRT هلکت در سال‌های آینده با شرکت دوج تماس گرفته‌­اند، اما یک منبع آگاه در این شرکت، از اعلام جزئیات بیشتر از اطلاعیه رسمی خودداری نموده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*