موانع اداری روند صادرات محصولات را کند کرده است

یدالله‌ مالمیر روز سه شنبه  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اتلاف وقت و سرگردانی کارآفرینان در مراجعه به ادارات را از عواملی دانست که دستیابی به نظام مند شدن تولید را با مشکل مواجه کرده است.
وی گفت: در شرایطی که جهش تولید به عنوان یک راهبرد اساسی برای برون رفت از مشکلات  اولویت  کشور  قرار گرفته اما  متاسفانه بخشنامه ها و دستورالعمل های موردی و خلق الساعه و قوانین کهنه که با شرایط امروز جامعه همخوانی ندارند بلای جان فعالان بخش تولید و صادرات‌ شده است.
مالمیر با ذکر این نکته که صنایع نساجی، پوشاک و  چرم نیز مانند سایر صنایع در روند تولید و صادرات با انبوهی از مشکلات مواجه هستند، افزود:  دستگاه های مرتبط در صدور مجوز در زمینه های تولید، صادرات، تامین مواد اولیه، پرداخت عوارض، حقوق دولتی و  گمرکی باید به گونه ای عمل نمایند که فعالان بخش تولید و صادرات با  دوندگی و اتلاف وقت مواجه نشوند.

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم استان البرز در ادامه این گفت و گو ، دستاوردهای  صنعت چرم کشور را  قابل رقابت در بازار های صادراتی ذکر کرد و گفت:  پررنگ شدن محصولات متنوع  این صنعت صاحب نام‌ در بازارهای جهانی نیازمند برنامه ریزی دولت به ویژه در تامین  بسته های حمایتی است.
وی افزود: در شرایطی که مواد اولیه صنایع چرم به وفور در داخل کشور وجود دارد اما  به دلیل عدم حمایت مالی ، بخش عمده  این مواد اولیه به صورت خام صادر و محصولات تولیدی آن با چند برابر قیمت وارد کشور می شود.

مالمیر بیان داشت: تجهیز صنایع چرم به فناوری نوین مهمترین مطالبه صنعتگران از دولت است که انتظار می رود با حمایت مسوولان این امر محقق شود و دیگر شاهد خام فروشی مواد اولیه صنعت چرم نباشیم.

استان البرز دارای بیش از ۱۵۰ شرکت تولیدی  در زمینه صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم است که بزرگترین و قدیمی ترین کارخانه های نساجی کشور در این استان استقرار دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*