هشدار مجلس درباره عدم واردات خودرو

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارز در اختیار مردم و ارز از محل صادرات را از جمله روش‌های تأمین ارز مورد نیاز واردات خودروهای کارکرده دانست و گفت: «اگر دولت موضوع واردات خودرو را به جدیت پیگیری نکند، مجلس در گزارش نظارتی خود به این حوزه ورود می‌کند. به گفته جدی با وجود اینکه مجلس با تصویب قانون ساماندهی صنعت خودرو بستر واردات خودروها را فراهم کرد، اما دولت در ابتدا اراده‌ای برای انجام آن نداشت، در ادامه و پس از پیگیری‌های مجلس با وجود اینکه دولت به دنبال واردات رفت و حدود ۲ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شد، اما در بحث استاندارد با سازمان ملی استاندارد مشکلاتی وجود دارد که مقرر شد ما جلسه‌ای مشترک برگزار کنیم. »

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارز در اختیار مردم و ارز از محل صادرات را از جمله روش‌های تأمین ارز موردنیاز واردات خودروهای کارکرده دانست : «اگر دولت موضوع واردات خودرو را به جدیت پیگیری نکند، مجلس در گزارش نظارتی خود به این حوزه ورود می‌کند، زیرا این موضوع مطالبه مردم است.»

کاهش قیمت خودروها در ۳ماه اخیر

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: «اکنون مشتری بلاتکلیف است و نمی‌داند که با آزاد شدن واردات قیمت‌ها چه تغییراتی خواهند داشت، بنابراین مراجعه‌ کننده برای خرید خودرو ضعیف و کم شده است.»

در حال حاضر بازار خودرو در رکود کامل بسر می‌ برد و مشتری کمتر مراجعه می‌کند وی با بیان اینکه کاهش تقاضای خودرو بیشتر به موضوع واردات برمی‌گردد، گفت: «اکنون مشتری بلاتکلیف است و نمی‌داند که با آزاد شدن واردات قیمت‌ ها چه تغییراتی خواهند داشت، بنابراین مراجعه‌ کننده برای خرید خودرو ضعیف و کم شده است. خودرو نسبت به سه هفته اخیر ثبات قیمتی را حفظ کرده اما نسبت به ۳ ماه قبل حدود ۳۱ درصد کاهش قیمت داشتیم.»

خودروهای وارداتی به‌زودی راهی بازار می‌شوند

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: «به‌ زودی محصولات هیوندای،خودروهای جتا، نیسان، تویوتا وارد بازار می‌شود.»

به گفته ضیغمی بر اساس تعاملات انجام‌شده با سازمان استاندارد و حتی حضور رئیس سازمان استاندارد در گمرک غرب تهران ترخیص خودروها با سرعت بیشتری همراه شده به‌نحوی‌که اخیراً خودروهای کیا نیز از گمرک ترخیص شده‌اند. سرعت بخشیدن به ترخیص کالاها نتایج مناسبی را بر بازار خواهد گذاشت و اتفاقات خوبی در آینده در بازار خودرو به وجود خواهد آمد. بر اساس تعاملات انجام‌ شده قیمت این محصولات نیز مطابق تعرفه‌ های جدید محاسبه خواهد شد و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*