واردات مواد اولیه

مجوز واردات پلی پروپیلن و مواد اولیه پلاستیک

دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام کرد: به دنبال رقابت های ایجاد شده در بورس کالا در جریان معامله دو محصول پلی پروپیلن و مواد اولیه پلاستیک ، کمیته تخصصی پتروشیمی کارگروه تنظیم بازار، مجوز واردات این دو محصول مهم پتروشیمی که مورد نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی است را صادرکرد.

نکات واردات مواد اولیه پلاستیک

این ترکیب کاربرد گسترده ای در صنعت بطری سازی و بسته بندی پلاستیک دارد، لذا وقتی پلاستیک با موادی از قبیل، الیاف شیشه ای مانند و نانولوله های کربنی ترکیب می شود، می تواند به طور موثری موجب افزایش مقاومت ماده شود. از لحاظ شکل و رنگ آن، ماده ای بی رنگ بوده و به صورت نیمه بلور تشکیل می شود.

از مهم ترین خصوصیات و ویژگی های پلی اتیلن ترفتالات، می توان به پایداری آن در آب و مقاوم در برابر وزن است نسبت اشاره کرد. این واقعیت که این ترکیب به عنوان محصولی ضد شکن شناخته شده است و از لحاظ اقتصادی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، موجب شده واردات مواد اولیه پلاستیک بسیار از لحاظ اقتصادی ضروری و مهم تلقی شود.

کاربردهای واردات مواد اولیه

از پلی اتیلن ترفتالات می توان در صنایعی از قبیل، ماشین آلات، چاپگرهای سه بعدی و ماشین های قالب گیری تزریقی می توان استفاده نمود. از آنجایی که این ماده به راحتی به مایع مذاب تبدیل می شود، لذا به راحتی می تواند آن را در ماشین های قالب گیری به هر شکلی نمایان کرد.

 

ترخیص ماشین های قالب گیری

از آن جایی که پلی اتیلن ترفتالات، ترکیبی است که به راحتی تزریق می شود و می توان از آن به آسانی در ماشین های قالب گیری استفاده نمود، لذا بسیار مهم و ضروری است که نحوه و کاربرد آن را در این گونه ماشین آلات بدانید. به طور معمول در دستگاه های قالب گیری، این ماده باید از قبل خشک باشد تا بتوان از آن استفاده نمود. عوامل متعددی می توانند در قالب گیری این ترکیب نقش داشته باشند:

از لحاظ میزان سمی بودن پلی اتیلن ترفتالات در صنایع مختلف می توان گفت که تقریبا به عنوان ماده ای بی اثر و ایمن شناخته شده و این امر موجب شده تا بتواند به درستی نقش و عملکرد خود را در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ایفا کند. تحقیقات نشان داده است که این ماده، در برابر آلودگی و حمله باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا ایمن بوده، لذا آسیب جبران ناپذیری در محیط زیست ایجاد نمی کند.

قوانین ورود مواد اولیه پلاستیک

یکی از مراحل واردات کالا به ایران آَشنایی با قوانینی است که در این زمینه در کشور ما موجود می‌باشد. وظیفه اجرای قانون صادرات و واردات به عهده هیئت دولت است. وزارتخانه ها و ادارات کل در این زمینه ابزار اجرایی دولت می باشند.

از این رو، مجموعه‌ای از قوانین در مورد فرآیندهای عملی واردات و صادرات دیده می‌شود. این قوانین روش‌هایی مانند ثبت نام، الزامات صدور مجوز، فهرست محصولات لازم برای رعایت برخی مقررات فنی و … را مد نظر قرار می‌دهد. این قوانین در شرایطی به‌وسیله دولت اجرایی شده که بسیاری از مصوبات دیگر توسط وزارت صمت تدوین می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*