کاهش مالیات بر واردات کالا‌های اساسی و تجهیزات پزشکی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رییس‌جمهور امروز درباره اجرایی سازی و توجه جدی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباره همکاری دستگاه‌ها تاکید داشتند و مردم باید تلاش را توسط دستگاه‌ها احساس کنند.

وی افزود: وزیر ارتباطات درباره اتصال متقابل پیام‌رسان‌های داخلی با توان نخبگان‌مان گزارش دادند که این امکان در اختیار استفاده‌کنندگان قرار دارد.

سخنگوی دولت بیان کرد: هیأت وزیران مصوبه اصلاح آیین‌نامه حمایت از نخبگان و نوابغ ایرانی را اصلاح کردند و برخی ایرادات آن رفع شد و مقرر شد دانشجویان غیرایرانی حاضر در ایران که در حال تحصیل هستند، برخی تسهیلات را دریافت کنند تا امکان اقامت و رفت و آمد بهتری داشته باشند.

بهادری‌جهرمی همچنین گفت: هیات وزیران برای جلوگیری از افزایش تورم و کاهش اثر تورمی موجود، لایحه دوفوریتی برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده در حوزه کالا‌های اساسی و تجهیزات پزشکی ارسال میکند تا نرخ ۹ درصد برای واردات کالای اساسی و تجهیزات پزشکی به یک درصد کاهش یابد.

دولت امروز لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را تصویب کرد و امروز به صورت دو فوریتی تقدیم مجلس می‌شود و مجلس هرگونه تصمیم‌گیری برای تنظیم بازار می‌تواند داشته باشد. نگاه دولت این است باید درباره تنظیم بازار اصلاح انجام شود و مردم از این وضعیت رضایت کافی ندارند و اینکه اصلاح ساختار به شکل سازمان و یا وزارتخانه باشد، مجلس هر کدام را تصمیم بگیرد و دولت با تشکیل سازمان و یا تشکیل وزارت بازرگانی موافق است و حدود اختیارات هم در اختیار مجلس خواهد بود و ما می‌خواهیم این لایحه با سرعت بررسی شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

You must be logged in to post a comment.*